Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 11. 2008

Další sezóna je tady. Do té letošní s BaTerkou vstupujeme poprvé jen jako hráči a už ne pořadatelé. Počítám, že si to tím pádem i o to víc s vámi užijeme.

Začátek ale nebyl zrovna jednoduchý. Pozdním návratem z USA do vlasti jsem nestihl včas rozhodit sítě a v přestupovém období ulovit volné hráče. Musím přiznat, že tady jsem to jako manažer podcenil. J Vždyť jenom po rozpadu týmů Kladiv a Harcov Red Eyes bylo kde brát.

Hlavní problém, který muselo vedení FBC MyšM.A.S.H. řešit, byl post brankáře. Naše řady opustila Martina, která se odstěhovala na Moravu, a Zahrada bohužel návrat odmítl z důvodu vysoké pracovní vytíženosti. Další špatnou zprávou byl - a asi i stále je - zdravotní stav Cihličky. Uvidíme, kdy bude schopný nastoupit v našich řadách. Co mě ale potěšilo, bylo to, že kromě Borise a Martiny všichni ostatní svou účast potvrdili.

 Odstavec o nových tvářích bych začal jednou staronovou. Po roční pauze se do našich řad vrací Vojta Žilka. Poté, co BaTerka chytala první utkání a stále se nedařilo sehnat brankáře, to už vypadalo, že Baty v bráně zůstane i pro další zápasy. Naštěstí pro ni na nabídku kývl Tomáš Klose z týmu Pouštních lišek, jehož tým se letos nestihl přihlásit. Toma znám z dob našeho pořádání HFbL a většinou udělal dobrý dojem, na to že nechytá nikde v lize pod ČFbU.  Další novou tváří je Honza Laurin. Tento borec dostal smlouvu na základě doporučení Čouda, který loni přivedl dva dobré koně v podobě Broži a Romana. Uvidíme, jestli i letos bude jeho skauting pro tým prospěšný. Bohužel se už nepodařilo do úspěšného konce dotáhnout jednání s Lukášem Koppem a Martinem Protivou. V případě Kopína jsme nedokázali přebít nabídku Delonů, za kterými stojí silný sponzor pivovar Konrád.

V letošní sezóně je na nás obhajoba druhého místa. No, ale nebudeme z toho dělat vědu. Taktika zůstane stejná jako loni. Tedy půjdeme od zápasu k zápasu a ono to nějak dopadne.