Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 5. 2008

 

28. 4. 2008 čtvrtfinále s Bagry

No co k tomu napsat? :-) Snad, že odvážnému štěstí přeje… V tom případě máme odvahy na rozdávání.

Soupeř nám doslova daroval svými chybami několik možností ke skórování a k naší radosti se nám je dařilo využít. Takové to: "Co, gól?" Jak říká Zdenda :-) platilo hlavně na náš první, kdy vyhození z naší půlky, které ani nešlo mezi tyče brankář Bagrů, ani nevím jak, propustil za svá záda, resp. do branky.

Ale neříkej hop, dokud nejsi na druhé straně a v suchu! 21 vteřin stačilo soupeři k odpovědi a srovnání na 1:1. Bohužel chybující nebyl jen soupeř a i my několikrát nabídli slušná okénka… No a někdy i výkladní skříň! Po našem dalším Danově vstřeleném gólu soupeř znovu moc dlouho nečekal s odpovědí a po minutě a půl bylo znovu srovnáno na 2:2. O to víc byl důležitý gól Zdendy 22 vteřin před koncem 1. poločasu. Stále to ale bylo jen o gól. O to víc mi tepovou frekvenci zvedalo Brožovo tahání do třech a pomalé návraty našich ofenzivních hráčů na vlastní polovinu. :-) I tak se to ustálo, a když právě Broža ukázal to lepší, co umí, tedy dávat góly, v čase 25:27 jsme odskočili na rozdíl dvou branek.

Posledních 5 minut zápasu přineslo ještě celkem drama. Nejprve soupeř snížil na rozdíl jedné branky. Minutu a 24 vteřin na to jsme znovu díky druhému Zdendovu gólu odskočili, ale místo klidného dohrání stačilo soupeři 15 vteřin na další rychlou odpověď. V posledních 3 minutách už branka nepadla a MyšM.A.S.H.áci věděli, že letošní sezóna bude dobrá! :-) Ale jediný kdo se v ten moment chtěl radovat, byla BaTerka! Všem nám totiž bylo jasné, že tato výhra byla celkem utrpěná a darovaná. Plno chyb v rozehrávce, tahání do plných a špatné nabírání hráčů celou pětkou v obraně bylo prostě moc a nebýt chyb soupeře a darovaných gólů vše mohlo být jinak.
Ale dost sypání popela na hlavu. Na to jak, se historie neptá… Důležité je, že jsme v semifinále a tím pádem mezi čtveřicí nejlepších!!!

Jo a málem bych zapomněl pokárat našeho hráče se sedmičkou na zádech! Ty šuline, máš štěstí, že soupeř tu přesilovku nevyužil. Příště to bude za pokutu!!! :-)

6. 5. 2008 semifinále proti Kladivům

V semíčku nás čekal nelehký soupeř a po boji v nadstavbě jsme jim měli co vracet! Jsem rád, že své dluhy splácíme i s úroky!

Cypova harcovská sázková kancelář na náš zápas vypsala kurz 1,8 - 1,8, tedy remíza v základní hrací době. Ale po minulém zápase, který skončil 0:1 z našeho pohledu, se to dalo očekávat.

To by ale partička MyšM.A.S.H.áků nesměla předvést nejlepší letošní výkon! Už ve 2. minutě první branku vstřelil Broža a tím dodal trochu více klidu na naše hokejky a Martě v bráně do dlaní. Zodpovědná hra dozadu a celkem dobré kombinace v útoku soupeře k ničemu moc nepouštěli. A když už se soupeř dostal na dostřel, Martina vše s přehledem chytala. Jednou rukou sbírala balónky jak jablíčka ze stromu :-) A když si Broža s Čoudem zopakovali gólovou spolupráci, za stavu 2:0 bylo ještě veseleji. První poločas se dohrál už v pohodě a šlo se odpočívat na lavičku. Dvoubrankové vedení nám asi dalo pocit nesmrtelnosti. Protože jinak si nedovedu vysvětlit náš vstup do druhého poločasu. Celkem se dalo čekat, že Kladiva na nás vlítnou a co nejdřív se pokusí vstřelit branku, která je dostane do zápasu. No, a světe div se, první dvě minuty, asi 3 nastřelené tyče a kolotoč jak na Matějské. Všude o krok později a míček dávno jinde. Naštěstí Marťa ví kam postavit branku, tak se z tohoto náporu Kladiv ujala jen jedna střela, která znamenala snížení na 2:1. Co na této brance bylo pozitivní, je to, že nás celkem probrala. Zase se začalo hrát, dobrá rozehrávka beků připravovala šance útočníkům a ti se jim za to odvděčili dobrým vracením :-) Znovu jsme začali získávat převahu na hřišti a dvěma rychlými góly ve 32. resp. 33. minutě jsme to naplno ukázali. Průběžný výsledek 4:1 a 7 minut do konce byl celkem příznivý. Ale i tak soupeř ještě klepnul kladívkem a tři minuty před koncem snížil. Poučeni od Bagrů jsme s odpovědí dlouho nečekali a Zdenda to pojistil na konečných 5:2.

Jak už jsem napsal, nejlepší letošní výkon celé party, k tomu celkem pořádné štěstí, hlavně na začátku druhé a výsledek byl parádní. MyšM.A.S.H.í parta si dá repete ve finále. První si z letošních hráčů pamatují Baty, Cihla, Radek, Zdenda, Čoud a Fífa. Bohužel to nejsou vzpomínky příjemné. Tak doufám, že s letošními posilami si zahrajeme lépe. Nechci to zakřiknou, tak to píšu tak trochu neutrálně.. . :-)

Soupeř nebude lehký. Tým Bambusáků je složen z borců ostřílených extraligou mužů či juniorů. Svou sílu naplno ukázal ve svém semíčku, kde otáčel ze stavu 1:4 na 5:4 v posledních 8 minutách. No, každopádně doufám, že si to užijeme a předvedeme to lepší, na co máme.

Mějte se, bando a na finále Aloha F.