Jdi na obsah Jdi na menu
 


FBC MyšM.A.S.H. je tým, který se účastní univerzitní Harcovské Florbalové ligy od jejího založení. Tým vznikl v lednu roku 2006. Zakladateli a aktivními hráči jsou Terka BaTerka Párysová a Filip Kopecký. Podmínkou pro možnost startu v HFbL je studentská vazba na TU Liberec. Proto jsme byli nuceni odmítnout některé hráče, kteří své služby nabízeli a nutno říci, že tímto odmítnutím jsou do teď poznamenáni. J Název našeho týmu je odvozen od různorodé klubové příslušnosti jeho hráčů a hráček. A to konkrétně za tři roky existence FBC Liberec, FBC Garden Band Liberec, TJ Sokol Liberec 1, TJ Turnov, FBŠ Bohemians tedy takový myšmaš, ale psáno trochu jinak. :-)

Před letošní sezonou, tedy 2007/2008 náš tým zaznamenal několik změn v hráčském kádru. Na postu trenéra se nic nezměnilo. Stále ho nemáme. :-) Vzhledem k odchodu dvou extraligových hráčů se dá říct, že náš tým papírově oslabil. Ale třeba se ukáže, že nám to spíš pomůže. Nově příchozí hráči jsou Dan Merz, který k nám přestoupil z týmu loňského mistra a pak jsme pro letošek podepsali dva nováčky HFbL a to Petra Brože a Romana Špánka. Návrat po roční pauze ohlásily hvězdy Boris Vočko Pastorek a Zdenda Říha...

Sezóna 2008/2009 odstartovala celkem hekticky. Po pozdním návratu z USA, kde byl náš management na zkušené, nestačil sehnat všechny členy týmu a šlo se do první akce. V ní se zaimprovizovalo na postu brankáře, kde zaskočila Baterka. Po odchodu Martiny Kozelkové nás tento post hodně pálil. Po několika odmítnutích od zkušených brankářů, naši nabídku přijal Tomáš Raki Klose a důvěru kterou jsme v něj vložili rozhodně nezklamal. Nutno říct, že tento borec krom harcovky nechytá, a je to škoda, protože má talentu na rozdávání. Dalším nováčkem byl Jan Laurin, který vypomohl v několika letošních bojích a odmakal si své. Staronová tvář pro tento ročník je Vojta Žilka, který se vrátil po angažmá v týmu HARCOV RED EYES, který svou činnost ukončil, patrně z finančních důvodů.